Catri Anglijā 2005

Ziņas internetā izplatās ātri. Kad “Tardis” – Ventspilī būvētais Catri 24 Nr.5 ar ceturto nomainīto komandu no Duvras ieradās Pūlē, interesenti to jau gaidīja. Bija ieradies arī 70-to gadu Olimpiskais un pasaules čempions “FD” klasē Rodney Pattison, kurš trimarānam no Latvijas ierādīja bezmaksas stāvvietu savā privātajā jahtklubā. Pēc dažām dienām “Tardis” savu reputāciju apstiprināja. Vietējās sacensībās tas bija vismazākais un reizē izrādījās visātrākais. Tad arī tika pieņemts lēmums parādīt trimarānu no Latvijas jahtu izstādē Southamptonā.

Septembrī Latviju sasniedza pirmajā brīdi neticama ziņa. Trimarāns Catri 24 no Latvijas – Sauthamptonas izstādē populārākais un lielāko mēdiju uzmanību guvušais eksponāts. Pirmais ziņu apstiprināja portāls www.thedailysail.com . Rakstā par izstādi Latvijas trimarānam atvēlēts plašākais apraksts ar četrām fotogrāfijām. Arī vēlāk atsūtītajā žurnālā Yachts and Yachting lielākā fotografija kopā ar rakstu veltīta Catri.

Trimarāna īpašnieks Stephen Walker izrādījās cilvēks, kurš kaļ dzelzi, kamēr tā karsta.Pēc izstādes “Tardis” tika pieteikts ātruma sacensībām Weymouth Speed Week. Kad oktobrī trimarāns ieradās Portlendas ostā, tur to gaidīja pārsteigums. Jau nedēļu pirms sacensību atklāšanas bija ieradušies zviedri un atveduši šobrīd spēcīgāko konkurentu SeaCart30. Spēki izrādījās nevienlīdzīgi. Zviedri bija ieradušie kopā ar krasta komandu un pārvietojamo darbnīcu un nedēļu pirms sacensībām uzsāka treniņu braucienus. Stephen par palīgu sarunāja kādu vietējo studentu. Divi oficiālie braucieni tika veikti, bet abos nelaikā distances vidū nostrādāja Elbas sēkļos sabojātais stūres pacelšanas mehānisms. Neoficiālajos braucienos lēnā vējā vieglais oglekļa šķiedra trimarāns no Zviedrijas ar augsto mastu nepārprotami bija ātrāks. Spēcīgā vējā ar ātrumu virs 20 mezgliem pārāks bija spārnotais “Tardis” no Latvijas.

Par sadarbību ar Latviju Stephen ir gandarīts. Līdz tam maz pazīstamā firma Ahoy-Boats tagad ar vārdu “trimarans” skatāma www.google.com pirmajā lapā kopā ar pasaules lielākajiem trimarānu ražotājiem Corsair un Quorning. Arī Catri tagad atrodams pirmajā lapā, bez tam arī maksas portālā Nauticexpo. “Tardis” savu marketing misiju Anglijā ir veicis un tiek pārdots un nosūtīts burātājam ASV. Anglijā tiek gatavota lielākā un ātrākā Catri27R prezentācija.